Kolagen

Białko które pozwoli ci skutecznie opóźnić proces starzenia

Starzenie to nieunikniony proces. Pomimo to każdy z nas na indywidualny sposób chce jak najdłużej zatrzymać czas i zachować młodość oraz zdrowie.

Tabletki z kwasem hialuronowym i kolagenem

Z wiekiem pogarsza się forma naszej skóry, a czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie UV, wolne rodniki i toksyny natężają ten proces. Kolagen występuje w wielu tkankach organizmu zwierząt, a jego budowa jest zróżnicowana w zależności od funkcji a także miejsca występowania. Kolagen tworzy sprężyste rusztowanie, które służy wzmocnieniu narządów wewnętrznych takich jak nerki, wątroba czy żołądek. Zmienia swoją strukturę pod wpływem działania czynników zewnętrznych jak obciążenia mechaniczne, zmiany hormonalne i naczyniowe.

Kolagen rybi a starzenie

Pod wpływem czasu w organizmie zmniejsza się poziom witamin i minerałów wspierających naturalną odbudowę włókien kolagenowych. Molekuła kolagenu wchodzi w zjawisko dojrzewania zmieniając jej strukturę a także właściwości fizykochemiczne. Rezultatem tych procesów jest zmiana jędrności i elastyczności skóry, a także jej wysuszenie i utrata kolorytu. Pojawiają się zmarszczki, głębokie bruzdy na czole czy też cellulit. kobiet, szczególnie w okresie menopauzy, jajniki zaprzestają syntezować estrogeny, dochodzi do straty naskórka i spadku napięcia skóry właściwej, przez co występuje spadek syntezy kolagenu. Ponadto ulega on zniszczeniu i rozrzedzeniu – zmieniają się jego właściwości fizjologiczne i chemiczne.

Kolagen na stawy

W sytuacji, gdy w chwili choroby pogarsza się stan chrząstki lub ilość wytwarzanej mazi jest niedostateczna,zaprzestają one pełnić swoją rolę w odpowiednim stopniu. Przy każdym ruchu występuje niemiły ból, ponieważ kości nie są wystarczająco osłonięte. Kolagen odpowiedzialny jest m.in. za produkcję wystarczającej ilości mazi stawowej, ma wpływ też na formę chrząstki, poprzez zagwarantowanie jej twardości i elastyczności. Ponadto ogranicza czynność enzymów odpowiadających za bóle reumatyczne i przyśpiesza odnowę zmienionych chorobowo tkanek.